Logo KPOT
  • HomeHome
  • /
  • Wystawa „Z ogniem na ryby”
Wydarzenia

Wystawa „Z ogniem na ryby”

Opis wydarzenia

Czym są ości? Do czego służyły kagańce? Jak w łowieniu ryb pomagał ogień? Na te pytania odpowiada nasza niewielka ekspozycja, którą w czerwcu obejrzeć można na terenie Parku Etnograficznego.

Ekspozycja przygotowana przez Dział Rybołówstwa i Zajęć Wodnych naszego muzeum opowiada o jednej z najstarszych metod chwytania ryb przy pomocy narzędzi kłujących (ościeni) oraz połowie ryby nocą przy wykorzystaniu blasku ognia.

Wystawę „Z ogniem na ryby” obejrzeć można w Spichlerzu na terenie skansenu w ramach biletu wstępu do Parku Etnograficznego. Prezentacja dostępna do 31 lipca.

Autorzy: dr Artur Trapszyc, Dorota Kunicka