Opis wydarzenia
Czym są ości? Do czego służyły kagańce? Jak w łowieniu ryb pomagał ogień? Na te pytania odpowiada nasza niewielka ekspozycja, którą w czerwcu obejrzeć można na terenie Parku Etnograficznego.
Ekspozycja przygotowana przez Dział Rybołówstwa i Zajęć Wodnych naszego muzeum opowiada o jednej z najstarszych metod chwytania ryb przy pomocy narzędzi kłujących (ościeni) oraz połowie ryby nocą przy wykorzystaniu blasku ognia.
Wystawę „Z ogniem na ryby” obejrzeć można w Spichlerzu na terenie skansenu w ramach biletu wstępu do Parku Etnograficznego. Prezentacja dostępna do 31 lipca.
Autorzy: dr Artur Trapszyc, Dorota Kunicka